Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-94-C3-R0
ATS-10E-94-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-94-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10E-94-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-94-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-94-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-94-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-94-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-94-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-94-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-94-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-94-C3-R0
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
TERMINAL MARKERS KSW412/7.537-48 datasheet.pdf
TERMINAL WSI 6 ORANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 11 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
COPPER COND TAPE 23"X36YD LOG RL datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 10CM RED datasheet.pdf