Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-118-C2-R0
ATS-10F-118-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-118-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10F-118-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-118-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-118-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-118-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-118-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.54°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-118-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-118-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-118-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-118-C2-R0
TRANS PNP 60V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
IDC CABLE - MSR16K/MC16G/MPR16K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG D-G datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A 30GOLD T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 495MA 500 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf