Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-146-C3-R0
ATS-10F-146-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-146-C3-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10F-146-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-146-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-146-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-146-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-146-C3-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.21°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-146-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-146-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-146-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-146-C3-R0
TRIAC ALTERNISTOR 200V 10A TO220 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS 1MM SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf