Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-152-C3-R0
ATS-10F-152-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-152-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10F-152-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-152-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-152-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-152-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-152-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-152-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-152-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-152-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-152-C3-R0
SOCKET PWR ENTRY 2P 1.5MM SNAPIN datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 3LANE 3PORT 132-VFQFPN datasheet.pdf
CAP FILM 3600PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
ASSY RECT 400MA 7.5KV STD REC datasheet.pdf