Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-157-C2-R0
ATS-10F-157-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-157-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10F-157-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-157-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-157-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-157-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-157-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-157-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-157-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-157-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-157-C2-R0
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 10K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
FIR FILTER GENERATOR EC/ECP CONF datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2SKT STR PCB datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X8L RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf