Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-159-C2-R0
ATS-10F-159-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-159-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10F-159-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-159-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-159-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-159-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-159-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-159-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-159-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-159-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-159-C2-R0
FILTER 10.7MHZ 150KHZ BANDWIDTH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 2S FIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf