Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-207-C2-R0
ATS-10F-207-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-207-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10F-207-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-207-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-207-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-207-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-207-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-207-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-207-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-207-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-207-C2-R0
CONN FPC BOTTOM 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
AMP UNIVERSAL POWER CAP 3P datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SITE LICENSE ENCODER ECP3 CONFIG datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8POS 2.54MM TIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf