Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-36-C2-R0
ATS-10F-36-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-36-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766
Datasheet Download
ATS-10F-36-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-36-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-36-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-36-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-36-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-36-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-36-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-36-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-36-C2-R0
IC I/O EXPANDER I2C 8B 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM MECH TUNER 24-SSOP datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 4K DATAFLASH 16SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST 3.5V 2A 25WCSP datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf