Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-48-C3-R0
ATS-10F-48-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-48-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10F-48-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-48-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-48-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-48-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-48-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-48-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-48-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-48-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-48-C3-R0
FIXED IND 6.8UH 175MA 450 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 2012 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW 2DIG 0.3 TH datasheet.pdf
FOOT CYLIN 0.748" DIA SILVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf