Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-73-C1-R0
ATS-10F-73-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-73-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10F-73-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10F-73-C1-R0
QUANTITY
ATS-10F-73-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-73-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-73-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow28.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-73-C1-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-73-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-73-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-73-C1-R0
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 7A TO-220 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64-TAP 10K 24-TSSOP datasheet.pdf
FIBER OPTIC CABLE MANAGE ASSY datasheet.pdf
CONN MDR RCPT 50POS R/A M2.5 AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 10"L X 24"W datasheet.pdf
IC PTIC HI TUNABLE 4.7PF 6QFN datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3A 250VAC 350VDC datasheet.pdf