Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-91-C3-R0
ATS-10F-91-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-91-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10F-91-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10F-91-C3-R0
QUANTITY
ATS-10F-91-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-91-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-91-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.07°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-91-C3-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-91-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-91-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-91-C3-R0
CONN HEADER 24POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 124VTLA datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR PRECISION datasheet.pdf
IC REG CTLR BCK BST PWM 38QFN datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 80MA 10.92 OHM datasheet.pdf