Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-100-C3-R0
ATS-10G-100-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-100-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10G-100-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-100-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-100-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-100-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-100-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-100-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-100-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-100-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-100-C3-R0
RES 97.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 12POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V CH 1206 datasheet.pdf