Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-101-C3-R0
ATS-10G-101-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-101-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10G-101-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-101-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-101-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-101-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-101-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-101-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-101-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-101-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-101-C3-R0
CONN HEADER 140POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 2.5" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 37.5VC DO215AB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5L datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf