Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-114-C1-R0
ATS-10G-114-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-114-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10G-114-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-114-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-114-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-114-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-114-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.38°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-114-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-114-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-114-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-114-C1-R0
RELAY SSR 280VAC 10A PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-6 datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 5.0V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 91.46VC SMC datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf