Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-14-C3-R0
ATS-10G-14-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-14-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10G-14-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-14-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-14-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-14-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-14-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.05°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-14-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-14-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-14-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-14-C3-R0
RES 887 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 351V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
FILTER LINE 10A STUD LOW datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
FFG668 MECHANICAL SAMPLE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 44.2 OHM 1% 300W datasheet.pdf