Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-25-C3-R0
ATS-10G-25-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-25-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10G-25-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-25-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-25-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-25-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-25-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-25-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-25-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-25-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-25-C3-R0
OPTO SENSOR 5MM SLOTTYPE T-SHAPE datasheet.pdf
RES 39 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CBL SMA STR PLUG-JACK RG174 24" datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 6.96NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2MM T/H datasheet.pdf
Connector Socket 114 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf