Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-34-C2-R0
ATS-10G-34-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-34-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766
Datasheet Download
ATS-10G-34-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10G-34-C2-R0
QUANTITY
ATS-10G-34-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-34-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-34-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.33°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-34-C2-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-34-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-34-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-34-C2-R0
HEADER OPEN .030"DIA .600 50POS datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 590 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 288.75VC P600 datasheet.pdf
TERMINAL TST M6 ANGLED 58MM HIGH datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DOMESTIC PARTS KIT datasheet.pdf
SHUR PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.43UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 20% 400VAC AXIAL datasheet.pdf