Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-38-C3-R0
ATS-10G-38-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-38-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412
Datasheet Download
ATS-10G-38-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-38-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-38-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-38-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-38-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-38-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-38-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-38-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-38-C3-R0
RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 680K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT ASSY 4POS R/A SMD AU datasheet.pdf
CONN SHROUD FOR SMP CONNECTORS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 62K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf