Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-63-C3-R0
ATS-10G-63-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-63-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10G-63-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10G-63-C3-R0
QUANTITY
ATS-10G-63-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-63-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-63-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-63-C3-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-63-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-63-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-63-C3-R0
MOSFET N-CH 1KV 36A SOT-227B datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 50POS .100 GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 700VDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 60MHZ SMD datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2472-F datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf