Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-77-C1-R0
ATS-10G-77-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-77-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10G-77-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-77-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-77-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-77-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-77-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-77-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-77-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-77-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-77-C1-R0
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 10W 15V SGL datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS RGHT ANG W/SCKT datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A MUHFM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 56POS datasheet.pdf