Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-77-C1-R0
ATS-10G-77-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-77-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10G-77-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10G-77-C1-R0
QUANTITY
ATS-10G-77-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-77-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-77-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.24°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-77-C1-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-77-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-77-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-77-C1-R0
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
TT 1064 RS 10/6/4-POL CRIMP TOOL datasheet.pdf
MINIFIT HCS DR V/PEGS V-0 /DH 24 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 16V 6W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf