Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-99-C2-R0
ATS-10G-99-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10G-99-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-10G-99-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10G-99-C2-R0
QUANTITY
ATS-10G-99-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10G-99-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10G-99-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10G-99-C2-R0
Related LinksATS-10G-, ATS-10G-99-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10G-99-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10G-99-C2-R0
CONN HEADER 20PS 1.27MM SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 130MA 20.8 OHM datasheet.pdf
CONN SCREWLCK DSUB MALE TIN 4-40 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 900MM 1MM B datasheet.pdf