Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-104-C2-R1
ATS-10H-104-C2-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-104-C2-R1
Brief Description
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-10H-104-C2-R1.pdf
Availability of ATS-10H-104-C2-R1
QUANTITY
ATS-10H-104-C2-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-104-C2-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-104-C2-R1
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow25.23°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-104-C2-R1
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-104-C2-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-104-C2-R1 Details Description
Related parts for ATS-10H-104-C2-R1
RES SMD 3K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO15 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 3W SMB datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-I, Dual Link 29 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
SHAFT 320MM datasheet.pdf