Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-113-C3-R0
ATS-10H-113-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-113-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10H-113-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10H-113-C3-R0
QUANTITY
ATS-10H-113-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-113-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-113-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.91°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-113-C3-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-113-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-113-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-113-C3-R0
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP USV datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 30 DL POS .050 PCI datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 3POS 1.25MM R/A datasheet.pdf