Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-128-C1-R0
ATS-10H-128-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-128-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10H-128-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-128-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-128-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-128-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-128-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-128-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-128-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-128-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-128-C1-R0
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC MELF datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
CCTV FLEX 16" RISE KNOB SET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.320" NYLON WHITE datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323 datasheet.pdf