Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-133-C1-R0
ATS-10H-133-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-133-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-10H-133-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-133-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-133-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-133-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-133-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.41°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-133-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-133-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-133-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-133-C1-R0
CONN PLASTIC CIRCULAR STD 17-28 datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
KJA 8C 8#8(TWINAX) SKT PLUG datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS42JB46 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf