Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-142-C1-R0
ATS-10H-142-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-142-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10H-142-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-142-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-142-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-142-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-142-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-142-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-142-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-142-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-142-C1-R0
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 15H 20MA 1 KOHM CHASS datasheet.pdf