Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-15-C3-R0
ATS-10H-15-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-15-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10H-15-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10H-15-C3-R0
QUANTITY
ATS-10H-15-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-15-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-15-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-15-C3-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-15-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-15-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-15-C3-R0
TWEEZER POINT ROUNDED D13 6.30" datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 173UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 20A DPAK datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH MEM 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf