Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-159-C1-R0
ATS-10H-159-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-159-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10H-159-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-159-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-159-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-159-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-159-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-159-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-159-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-159-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-159-C1-R0
IC LED Driver Linear 90mA 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE T50 3.74" datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL SLOT OPTOSCHMITT datasheet.pdf
IC FPGA 202 I/O 272PBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM R/A GN datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.062A 170 MOHM datasheet.pdf