Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-44-C1-R0
ATS-10H-44-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-44-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10H-44-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-44-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-44-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-44-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-44-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-44-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-44-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-44-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-44-C1-R0
RES 51 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT PARALL 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 490MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ENERGIZED PHASE INDICATOR datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
MED FILTER 3A 115/250VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT SKT datasheet.pdf