Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-44-C3-R0
ATS-10H-44-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-44-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10H-44-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10H-44-C3-R0
QUANTITY
ATS-10H-44-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-44-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-44-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-44-C3-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-44-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-44-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-44-C3-R0
RM 12 JACK 7 POS. W/SOCKET datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 8A 230V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 5.0MM datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 453MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
MICRO 31C P 24" YEL datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf