Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-58-C1-R0
ATS-10H-58-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-58-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-10H-58-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-58-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-58-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-58-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-58-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.08°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-58-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-58-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-58-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-58-C1-R0
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 32POS VERT T/H datasheet.pdf
AIR CYLINDER FOR ATP201 datasheet.pdf
ICL 4 OHM 20% 4A 10MM datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf
DSUB CRIMP15 PIN LF datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 44QFP datasheet.pdf
CAP MICA 1PF 1PF 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf