Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-77-C3-R0
ATS-10H-77-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-77-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10H-77-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10H-77-C3-R0
QUANTITY
ATS-10H-77-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-77-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-77-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-77-C3-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-77-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-77-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-77-C3-R0
SWITCH THMBWHL 10POS BCD CD EXBD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD W/BUFF 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 512MB 240-DIMM datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 8A DO214AB datasheet.pdf
CABLE CAT6 W/BOOT 5' WHITE datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN SMB PLUG R/A 50OHM PCB datasheet.pdf