Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10H-97-C1-R0
ATS-10H-97-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10H-97-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-10H-97-C1-R0.pdf
Availability of ATS-10H-97-C1-R0
QUANTITY
ATS-10H-97-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10H-97-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10H-97-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10H-97-C1-R0
Related LinksATS-10H-, ATS-10H-97-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10H-97-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-10H-97-C1-R0
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RING TIN 300-350MCM 5/8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A D2PAK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
OSC MEMS 133.3300MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf