Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11A-30-C2-R0
ATS-11A-30-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11A-30-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-11A-30-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11A-30-C2-R0
QUANTITY
ATS-11A-30-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11A-30-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11A-30-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.31°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11A-30-C2-R0
Related LinksATS-11A-, ATS-11A-30-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11A-30-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11A-30-C2-R0
CONN HEADER PHD SIDE 30POS 2MM datasheet.pdf
CABLE RCA MALE - SINGLE END 18" datasheet.pdf
IC RCVR ESD RS485/422 LP SOT23-6 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
DB CONNECTOR datasheet.pdf
DISPLAY NUM 8MM 3DIGIT GREEN CC datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf