Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11A-52-C3-R0
ATS-11A-52-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11A-52-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-11A-52-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11A-52-C3-R0
QUANTITY
ATS-11A-52-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11A-52-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11A-52-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.97°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11A-52-C3-R0
Related LinksATS-11A-, ATS-11A-52-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11A-52-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11A-52-C3-R0
MOSFET N-CH 500V 2.4A I-PAK datasheet.pdf
FIXED IND 1.1UH 20A 1.72 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 400VWM 648VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 14.5VC DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 2.8A 83 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf