Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11A-67-C1-R0
ATS-11A-67-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11A-67-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-11A-67-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11A-67-C1-R0
QUANTITY
ATS-11A-67-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11A-67-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11A-67-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11A-67-C1-R0
Related LinksATS-11A-, ATS-11A-67-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11A-67-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11A-67-C1-R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 510MA 580 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.7A 5DDPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 11POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS CABLE SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf