Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11C-120-C3-R0
ATS-11C-120-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11C-120-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-11C-120-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11C-120-C3-R0
QUANTITY
ATS-11C-120-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11C-120-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11C-120-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11C-120-C3-R0
Related LinksATS-11C-, ATS-11C-120-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11C-120-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11C-120-C3-R0
RES TEMP SENS 12 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 50POS datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONNECTCORE I.MX51 MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT DIVERS 6.5DBI 2.4G 48"RP TNC datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-5V 1A datasheet.pdf
MODULE/BOARD EVAL FOR LMH2121 datasheet.pdf
RJI CABLE AWG 22/1 SOLID IP67 datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 20POS datasheet.pdf