Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11C-76-C1-R0
ATS-11C-76-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11C-76-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-11C-76-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11C-76-C1-R0
QUANTITY
ATS-11C-76-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11C-76-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11C-76-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11C-76-C1-R0
Related LinksATS-11C-, ATS-11C-76-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11C-76-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11C-76-C1-R0
RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
IC PROC 8K FLASH 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 2 DB datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 250VDC datasheet.pdf