Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11C-89-C2-R0
ATS-11C-89-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11C-89-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11C-89-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11C-89-C2-R0
QUANTITY
ATS-11C-89-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11C-89-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11C-89-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11C-89-C2-R0
Related LinksATS-11C-, ATS-11C-89-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11C-89-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11C-89-C2-R0
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 48TSOP datasheet.pdf
IC SWIT REG BUCK 4A ADJ 144LGA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-26 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp 100PC datasheet.pdf