Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11D-25-C2-R0
ATS-11D-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11D-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-11D-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11D-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-11D-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11D-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11D-25-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11D-25-C2-R0
Related LinksATS-11D-, ATS-11D-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11D-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11D-25-C2-R0
IC CLOCKED FIFO MEMORY 56-SSOP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ADJ 1.1A 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SNT-4A datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 14.400000MHZ SMD datasheet.pdf
228 POS.,.093 BRD.,7.65 CL,HP datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf