Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11D-35-C3-R0
ATS-11D-35-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11D-35-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412
Datasheet Download
ATS-11D-35-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11D-35-C3-R0
QUANTITY
ATS-11D-35-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11D-35-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11D-35-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11D-35-C3-R0
Related LinksATS-11D-, ATS-11D-35-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11D-35-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11D-35-C3-R0
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A TO252-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 330 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 9.8A 11 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf