Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11D-49-C2-R0
ATS-11D-49-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11D-49-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11D-49-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11D-49-C2-R0
QUANTITY
ATS-11D-49-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11D-49-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11D-49-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11D-49-C2-R0
Related LinksATS-11D-, ATS-11D-49-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11D-49-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11D-49-C2-R0
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 18V datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 20% 50V FLATPCK datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 220MA 4.9 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 50V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15MA 5SOT23 datasheet.pdf