Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11E-132-C1-R0
ATS-11E-132-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11E-132-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-11E-132-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11E-132-C1-R0
QUANTITY
ATS-11E-132-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11E-132-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11E-132-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11E-132-C1-R0
Related LinksATS-11E-, ATS-11E-132-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11E-132-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11E-132-C1-R0
MODULE POWER ENTY FUSED SPST MET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 17A TO-220AB datasheet.pdf
TRANSCEIVER USB 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.030DIA GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 410MA 978 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V X5R 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 770MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW SOD523 datasheet.pdf