Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11E-150-C2-R0
ATS-11E-150-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11E-150-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11E-150-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11E-150-C2-R0
QUANTITY
ATS-11E-150-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11E-150-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11E-150-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11E-150-C2-R0
Related LinksATS-11E-, ATS-11E-150-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11E-150-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11E-150-C2-R0
CAP TANT POLY 150UF 8V 2917 datasheet.pdf
POT 20K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE MODULE 300V 60A ISOTOP datasheet.pdf
CAP CER 51PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf