Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11E-180-C2-R0
ATS-11E-180-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11E-180-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11E-180-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11E-180-C2-R0
QUANTITY
ATS-11E-180-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11E-180-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11E-180-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11E-180-C2-R0
Related LinksATS-11E-, ATS-11E-180-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11E-180-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11E-180-C2-R0
IC CPU SUPRV 16K EE RST HI 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.5 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 162 OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 1% 5W 11050 datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
REAR COVER datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf