Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11E-33-C3-R0
ATS-11E-33-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11E-33-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412
Datasheet Download
ATS-11E-33-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11E-33-C3-R0
QUANTITY
ATS-11E-33-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11E-33-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11E-33-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11E-33-C3-R0
Related LinksATS-11E-, ATS-11E-33-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11E-33-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11E-33-C3-R0
FIXED IND 3.9NH 300MA 270 MOHM datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .55-.98"20PC datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 240VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTR NON-ISO 0.60-3.6V datasheet.pdf
MALE APPLICATION TOOL 1SU datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf