Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11F-75-C2-R0
ATS-11F-75-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11F-75-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-11F-75-C2-R0.pdf
Availability of ATS-11F-75-C2-R0
QUANTITY
ATS-11F-75-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11F-75-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11F-75-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11F-75-C2-R0
Related LinksATS-11F-, ATS-11F-75-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11F-75-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-11F-75-C2-R0
MOSFET N-CH 30V 38A TO-262 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.6A SYNC datasheet.pdf
Evaluation Board for 10-/12-Bit High Speed, Low Power ADCs IC datasheet.pdf
CMOS +-5 V/ +5V 4 OHM SINGLE SPDT SWITCHES IC datasheet.pdf