Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11F-97-C3-R0
ATS-11F-97-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11F-97-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-11F-97-C3-R0.pdf
Availability of ATS-11F-97-C3-R0
QUANTITY
ATS-11F-97-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11F-97-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11F-97-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11F-97-C3-R0
Related LinksATS-11F-, ATS-11F-97-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11F-97-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-11F-97-C3-R0
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 1.1UH 730MA 420 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
FUSE 24KV 40AMP FULL RANGE 3" DI datasheet.pdf