Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-11H-114-C1-R0
ATS-11H-114-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-11H-114-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-11H-114-C1-R0.pdf
Availability of ATS-11H-114-C1-R0
QUANTITY
ATS-11H-114-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-11H-114-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-11H-114-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.38°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-11H-114-C1-R0
Related LinksATS-11H-, ATS-11H-114-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-11H-114-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-11H-114-C1-R0
THERMAL PAD TO-3 .009" SP400 datasheet.pdf
IC COPPER/CABLE DVR PROG 16-QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
PMI T-1 3/4 INCAND GREEN UNFROST datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf